O projekcie / Profilaktyka - wzór


O projekcie

Celem głównym projektu pn. „Profilaktyka nowotworów głowy i szyi” realizowanego przez Kliniki Neuroradiochirurgii sp. Z o.o. jest zwiększenie dostępności do badań diagnostycznych i profilaktycznych dla osób w wieku pomiędzy 40 a 65 rokiem życia oraz zwiększenie wiedzy o nowotworach głowy i szyi, szczególnie wśród pracowników POZ i osób w wieku aktywności zawodowej.

Cel główny projektu zrealizowany będzie dzięki wdrożeniu w Radomskim Centrum Onkologii profilaktyki nowotworów głowy i szyi opracowanego w oparciu o Ogólnopolski Program Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi, którego celem jest wzrost świadomości społecznej na temat nowotworów głowy i szyi wśród pracowników placówek podstawowej opieki zdrowotnej oraz wśród osób aktywnych zawodowo w wieku 40-65 lat.

Zgodnie z informacjami zawartymi w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi, nowotwory głowy i szyi stały się w ostatnich latach coraz większym problemem zdrowotnym w populacji Polski. Niestety zdecydowana większość nowotworów diagnozowana jest zbyt późno, aby wdrożyć skuteczne i mało inwazyjne leczenie. W związku z tym pacjenci – osoby aktywne zawodowo, nie wracają do pracy, co pociąga za sobą duże koszty dla krajowego systemu zabezpieczenia społecznego.

Projekt „Profilaktyka Nowotworów Głowy i Szyi” jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców subregionu radomskiego oraz okolicznych powiatów z sąsiednich województw (świętokrzyskiego, podlaskiego i lubelskiego), którzy z różnych względów, często ekonomicznych, nie są w stanie dotrzeć do ośrodków specjalistycznych w Warszawie, Kielcach czy Lublinie – duża odległość miejsca zamieszkania do specjalistycznego ośrodka onkologicznego stanowi istotną barierę dla potencjalnych pacjentów.

Obszar działania projektu – województwa: mazowieckie, podlaskie, lubelskie i świętokrzyskie

pobierz prezentację

  • Kontakt z nami

    ZWIAZEK PRACODAWCÓW MAZOWIECKIE POROZUMIENIE PRACODAWCÓW OCHRONY ZDROWIA

    26-600 RADOM, UL. ŻWIRKI I WIGURY 33 LOK. 50

    czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej